Geilleagar

An Pholainn. Caiteachas ar thomhaltas críochnaitheach rialtais, 1970-2015

An Pholainn. Caiteachas ar thomhaltas críochnaitheach rialtais, 1970-2015
bliainbn $in aghaidh an duine, $bn $fás, %sciar, %
praghsanna reathapraghsanna seasta 1970DomhandaAn EoraipOirthear na hEorpa
19705.6170.25.6 1.02.57.0
19716.2187.36.07.31.02.57.2
19726.8205.26.34.90.982.36.7
19738.1240.86.64.50.972.16.6
19749.1268.07.17.40.942.17.1
19759.7282.67.44.40.841.86.5
197610.9315.27.98.00.892.07.1
197711.9341.88.79.00.861.97.1
197813.5383.89.26.10.821.86.9
197915.2428.99.64.40.811.77.1
198011.6323.88.1-15.70.551.25.3
198111.7323.37.9-2.30.541.35.4
198212.5341.28.35.40.571.45.5
198315.5420.08.41.000.691.76.6
198416.2435.68.85.10.721.97.2
198515.5414.39.24.70.681.86.9
198615.9421.49.41.40.601.47.3
198713.4353.89.40.710.451.06.4
198813.3350.69.50.180.410.956.3
198913.8362.69.0-4.60.410.986.6
199013.9363.39.21.70.360.837.8
199121.0549.110.19.60.521.213.5
199222.0572.410.75.90.501.216.7
199321.1548.410.92.40.481.214.8
199420.9543.311.01.20.451.113.4
199526.8695.211.64.80.531.317.7
199629.6766.711.92.70.571.419.3
199728.8745.912.22.90.571.517.6
199830.9801.012.52.00.611.623.8
199930.3787.912.93.20.581.629.1
200031.1807.213.97.90.581.727.3
200135.5924.114.43.80.651.926.3
200237.0962.614.72.00.641.823.6
200341.11 069.315.23.50.621.621.0
200446.61 212.715.83.80.631.619.7
200556.01 456.316.33.50.711.819.2
200663.71 655.617.25.50.751.917.8
200777.72 018.117.73.00.822.017.3
200899.32 577.618.54.40.932.317.2
200982.32 134.219.23.50.762.016.5
201091.62 375.819.83.10.802.217.0
201195.52 473.319.4-1.80.762.115.0
201289.72 323.219.3-0.330.712.113.6
201395.02 460.719.82.50.732.113.5
201498.92 561.220.64.10.762.215.4
201585.82 222.421.12.30.702.318.1

Picture. An Pholainn. Caiteachas ar thomhaltas críochnaitheach rialtais, bn $, 1970-2015
Picture. An Pholainn. Caiteachas ar thomhaltas críochnaitheach rialtais, in aghaidh an duine, $, 1970-2015
Picture. An Pholainn. Caiteachas ar thomhaltas críochnaitheach rialtais, fás, %, 1970-2015

An Pholainn agus comharsana

An Pholainn agus comharsana. Caiteachas ar thomhaltas críochnaitheach rialtais, bn $, 1970-2015
tíortha197019801990200020102015
An Ghearmáin34.7196.4334.8363.9653.4647.4
An Pholainn5.611.613.931.191.685.8
Poblacht na Seice8.712.042.436.2
An Úcráin14.85.827.817.2
An tSlóvaic3.84.017.517.0
An Bhealarúis4.52.09.38.2

An Pholainn agus comharsana. Caiteachas ar thomhaltas críochnaitheach rialtais, in aghaidh an duine, $, 1970-2015
tíortha197019801990200020102015
An Ghearmáin442.92 512.24 239.84 444.08 123.28 022.9
Poblacht na Seice840.61 166.44 035.03 430.5
An tSlóvaic713.1743.23 242.03 128.7
An Pholainn170.2323.8363.3807.22 375.82 222.4
An Bhealarúis438.9203.9977.6859.4
An Úcráin289.1118.8608.3384.9

An Pholainn agus ceannairí

An Pholainn agus ceannairí. Caiteachas ar thomhaltas críochnaitheach rialtais, bn $, 1970-2015
tíortha197019801990200020102015
Stáit Aontaithe Mheiriceá194.4454.9948.01 444.22 522.22 604.9
Daon-Phoblacht na Síne10.142.053.7201.5782.01 521.6
An tSeapáin23.1158.4426.8823.61 111.0870.2
An Ghearmáin34.7196.4334.8363.9653.4647.4
An Fhrainc25.1147.0267.2302.2630.7578.7
An Pholainn5.611.613.931.191.685.8

An Pholainn agus ceannairí. Caiteachas ar thomhaltas críochnaitheach rialtais, in aghaidh an duine, $, 1970-2015
tíortha197019801990200020102015
An Fhrainc482.52 657.04 566.94 933.59 689.88 685.8
Stáit Aontaithe Mheiriceá928.01 981.43 749.35 104.98 139.38 095.5
An Ghearmáin442.92 512.24 239.84 444.08 123.28 022.9
An tSeapáin222.71 366.63 491.66 551.78 726.46 875.3
An Pholainn170.2323.8363.3807.22 375.82 222.4
Daon-Phoblacht na Síne12.543.046.4158.7583.11 105.8

© Ivan Kushnir