Economie

Polonia. Transport, 1970-2015

Polonia. Transport, 1970-2015
anmld $pe cap de locuitor, $mld $creştere, %parte, %
prețuri curenteprețuri constante 1970LumeEuropaEuropa de Est
19701.545.81.5 0.591.76.6
19711.750.31.67.40.591.76.8
19721.855.21.74.60.561.66.5
19732.264.81.84.20.561.56.5
19742.472.11.97.20.561.57.0
19752.676.12.06.00.531.46.6
19762.984.02.27.60.541.57.3
19773.292.42.37.00.521.57.4
19783.6103.72.45.70.501.47.6
19794.1115.02.54.50.491.38.0
19803.187.62.4-6.50.340.915.9
19813.082.32.1-11.40.310.955.7
19823.699.32.0-4.00.381.26.3
19834.2113.32.27.70.431.47.1
19844.2112.42.48.40.411.47.7
19853.9102.92.3-2.90.371.37.1
19864.1108.32.2-3.30.341.07.6
19873.694.32.616.50.260.766.6
19883.797.52.912.50.240.717.2
19894.5118.53.15.30.280.859.4
19904.3113.01.5-51.60.240.645.6
19916.2162.71.2-20.20.330.919.8
19927.4193.83.7211.40.361.011.8
19937.5194.53.5-5.30.361.111.1
19949.1234.93.50.510.401.313.4
199510.4268.33.62.20.411.213.2
199611.6299.73.85.20.451.314.4
199711.7302.14.05.50.451.414.2
199812.7330.74.25.80.481.419.5
199912.9335.94.610.10.461.424.2
200013.4349.44.84.30.461.623.5
200115.8411.75.03.00.541.823.7
200217.5456.15.37.40.571.821.9
200319.3501.95.53.50.561.619.4
200423.1600.46.19.80.591.718.1
200527.0701.46.33.20.651.918.1
200630.5792.36.89.00.692.017.2
200736.9957.57.14.30.742.116.0
200845.91 190.47.20.460.842.416.4
200937.9983.67.0-1.90.742.216.8
201038.71 004.27.0-0.270.702.215.8
201143.41 124.57.811.50.732.315.9
201243.11 115.48.58.20.712.415.2
201346.01 192.18.73.50.752.515.4
201449.11 271.69.02.70.782.617.4
201544.01 138.69.21.80.732.720.2

Picture. Polonia. Transport, mld $, 1970-2015
Picture. Polonia. Transport, pe cap de locuitor, $, 1970-2015
Picture. Polonia. Transport, creştere, %, 1970-2015

Polonia și țările vecine

Polonia și țările vecine. Transport, mld $, 1970-2015
ţările197019801990200020102015
Germania13.456.5100.5154.2279.7279.5
Polonia1.53.14.313.438.744.0
Cehia2.16.321.217.8
Slovacia0.892.17.99.3
Ucraina6.93.815.29.1
Belarus1.20.944.24.2

Polonia și țările vecine. Transport, pe cap de locuitor, $, 1970-2015
ţările197019801990200020102015
Germania170.4722.51 273.01 882.93 477.53 463.7
Slovacia169.3387.21 462.51 722.8
Cehia206.6617.02 016.71 689.1
Polonia45.887.6113.0349.41 004.21 138.6
Belarus119.394.5444.9440.8
Ucraina135.178.4333.8203.3

Polonia și liderii

Polonia și liderii. Transport, mld $, 1970-2015
ţările197019801990200020102015
Statele Unite ale Americii104.2279.2529.7954.61 402.71 702.5
Republica Populară Chineză4.114.224.474.4277.4487.7
Japonia18.787.3256.1468.0583.9457.4
Regatul Unit11.442.289.1160.1225.6283.5
Germania13.456.5100.5154.2279.7279.5
Polonia1.53.14.313.438.744.0

Polonia și liderii. Transport, pe cap de locuitor, $, 1970-2015
ţările197019801990200020102015
Statele Unite ale Americii497.71 216.32 094.93 374.44 526.65 291.0
Regatul Unit205.5750.41 559.82 720.13 597.34 381.0
Japonia180.8752.82 094.83 722.64 586.13 613.4
Germania170.4722.51 273.01 882.93 477.53 463.7
Polonia45.887.6113.0349.41 004.21 138.6
Republica Populară Chineză5.014.621.158.6206.9354.4

© Ivan Kushnir