Gospodarstvo

Poljska. Gospodarstvo, 1970-2015

Poljska. Gospodarstvo, velikost

Poljska. Gospodarstvo, velikost, Mrd. $, 1970-2015
kazalnik197019801990200020102015
Bruto domači proizvod28.359.166.0171.9479.3477.1
Bruto nacionalni dohodek26.855.962.4171.3462.2456.8
Dodana vrednost28.058.669.0150.7421.7423.2

Picture. Poljska. Gospodarstvo, deleža, %, 1970-2015

Poljska. Gospodarstvo, rast

Picture. Poljska. Gospodarstvo, rast, 1970=100%, 1970-2015

Poljska. Gospodarstvo, strukturo

Poljska. Gospodarstvo, strukturo, %, 1970-2015
kazalnik197019801990200020102015
Kmetijstvo13.713.86.83.52.92.6
Industrije40.940.941.524.424.726.3
Gradbeništvo11.111.110.28.38.57.8
Trgovina9.49.411.820.920.418.7
Transport5.45.36.38.99.210.4
Storitve19.519.523.433.934.334.1

Picture. Poljska. Gospodarstvo, strukturo, %, 2015

Poljska. Gospodarstvo, kakovost

Poljska. Gospodarstvo, na prebivalca, $, 1970-2015
kazalnik197019801990200020102015
Bruto domači proizvod862.01 652.01 727.04 466.012 426.012 355.0
Kmetijstvo117.1226.0122.9138.2318.8285.2
Industrije349.7669.5749.1957.02 697.42 883.1

Picture. Poljska. Gospodarstvo, kakovost, 1970-2015

Poljska. Gospodarstvo, perspektive

Picture. Poljska. Gospodarstvo, perspektive

© Ivan Kushnir